Seznam článků

Koupací jezírka - Jezírka-Zahrady s.r.o.

KOUPACÍ JEZÍRKA

Jste-li před rozhodnutím: buď klasický bazén k tomu okrasné jezírko, nebo oboje spojit dohromady a zrealizovat koupací jezírko a tím ještě ušetřit místo na Vaší zahradě? Navíc Vám koupací jezírko nabízí všestrannější využití: koupání, relaxování, krásný doplněk Vaší zahrady. Občas už je možno v našich zahradách koupací jezírko najít, ale stále je to dosud pro někoho novinka. Nepřetržitě u nás bývá zvykem, že zahradní jezírko je okrasná vodní plocha a na koupání máme bazén. Jezírko na koupání je vodní prvek, který spojuje nové poznatky moderní technologie např. spojení okrasné funkce a praktické využití. Na první pohled vypadá jako klasické zahradní jezírko. Volný tvar oblých linií, pestrá pobřežní zóna a také část mělké vody takzvané bio-zóny. Hluboká část koupacího jezírka je pravidelná a pod hladinou výrazně oddělena od mělčiny. Kromě toho je i hlubší a širší než klasické okrasné zahradní jezírko. Každopádně jde vlastně o bazén, kde čistotu vody udržuje velice pečlivě zvolená biologicko-mechanická filtrace v kombinaci s UV lampou a vodních rostlin vysázených v mělké zóně (koupacího jezírka). Rozhodně je třeba dodržet spoustu dalších věcí pro správné fungování koupacího jezírka. A cena? Každopádně nechte budování koupacího jezírka na odbornících. Cena se může lišit podle toho, zda je projekt jezírka dodán na klíč, nebo si zajistíte část prací sami. Domnívám se, že to ale za konečný výsledný efekt stojí. A věřím, že když se rozhodnete si takové koupací jezírko pořídit, nebudete litovat!

Postup stavby koupacího jezírka:

Příprava a základní práce pro stavbu koupacích jezírek

Vyznačíme obrys budoucího jezírka za pomoci písku, lana, hadice či dřevěných kolíků. Dále se vyznačí jednotlivé zóny. Tím je myšleno mělká zóna pro rostliny a hluboká jako koupací. Poté se začne hloubit jáma (břehy by měli mít spád) a vykopaná zemina se ukládá na plachtu pro případné další terénní úpravy. Ze dna se odstraní všechny kameny, kořeny a další ostré předměty aby se zabránilo možnému protržení fólie. Větší kameny se mohou uložit stranou, později mohou tvořit mělčiny a ostrůvky. U koupacích jezírek se většinou využívá ztraceného bednění pro stavbu hluboké (koupací) zóny. Toto ztracené bednění jednoduše oddělí zbylé mělké zóny. V podstatě stavba koupací zóny připomíná stavbu bazénu.

Instalace a podloží koupacího jezírka

U dobře založených koupacích jezírek je nutné zabudovat v nejhlubší části jezírka spodní vpusť (gulu) a ve stěně jezírka hladinový skimmer. Obojí je třeba napojit na kanalizační potrubí (naše firma používá KG potrubí 110mm), které se vyvede do technologické místnosti. Toto potrubí je zpravidla vedeno pod budoucí jezírkovou fólií. Mělké zóny se vysypou pískem (zhruba 5cm), nejlépe je použít kopaný (jílovitý) písek a nakonec se vše pokryje geotextílií či polyesterovou izolační podložkou. Po těchto úkonech přichází chvíle na položení a svaření jezírkové fólie. Tuto velmi složitou a náročnou část doporučujeme nechat na profesionálech. Jakmile je fólie svařená, začne se jezírko napouštět vodou. Tady Vám doporučujeme napsat stav vodoměru a tím změřit množství napuštěné vody pro pozdější úkony.

Naplnění koupacího jezírka vodou

Po doplnění vodou se dotvoří mělké zóny a pokryjí se okrasným kačírkem, kameny, a upraví se okraje jezírka. Také se začne s osazováním jezírka vodními rostlinami do substrátu a případné usazení okrasných valounů atd. Po několika dnech kdy se fólie definitivně usadí, je čas odstřihnout její přebytečné části. Typ: Je možnost si u naší firmy najmout profesionální svařování metrážní jezírkové fólie a tím vytvořit jakýkoliv tvar či velikost bez přebytečných překladů.

Výběr filtračního zařízení pro koupací jezírko

Výběr biologicko - mechanického filtru, čerpadel, UV lampy a další potřebné technologie, která se bude starat o čistou a zdravou vodu v jezírku, doporučujeme nechat na odbornících v oboru. Věřte, že se Vám toto správné rozhodnutí vyplatí. V dnešní době na našem trhu najdete nepřeberné množství jezírkové technologie a věřte, že není jednoduché zvolit to správné zařízení pro Vaše jezírko. Proto doporučujeme poradit se s odborníkem a případně si toto zařízení nechat namontovat.

Závěrem ke koupacímu jezírku

Vodní plocha na zahradě má neocenitelné a nezaměnitelné kouzlo, zvlášť je-li spojena s nádherným prostředím plné zeleně. S dostatkem informací se do stavby zahradního koupacího jezírka můžete pustit i svépomocí. Vždy platí jedno rčení: Nejlevnější koupací jezírko je to, co postavíte jen jednou a už nemusíte nic předělávat!

Jezírka-Zahrady s.r.o.
M.Alše 2245/16, Most
IČ: 28751213 DIČ: CZ-28751213
web1: www.jezirka-zahrada.cz
web2: www.fontany-kasny.cz
email: obchod@jezirka-zahrada.cz
tel.: +420 731 156 600

Fotogalerie: Koupací jezírka

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz