Seznam článků

Jak na údržbu jezírkové vody - Jezírka-Zahrady s.r.o.

Z hlediska časové i finanční náročnosti je vždy lepší příčinám problémů s jezírkem či rybníčkem předcházet, než řešit důsledky zanedbání péče. Aby rybníček či jezírko pěkně vypadaly, je důležité jim věnovat celoroční péči. Je nezbytné sledovat parametry vody TESTERY a při razantnějším vychýlení účinně zasáhnout. Po zimním období je důležité, aby se co nejdříve ustavila biologická a biochemická rovnováha. V letních měsících po vydatných srážkách hrozí, že se do jezírka dostane dešťová voda spolu s jinými látkami, jež mohou negativně ovlivnit kvalitu vody. Razantní narušení rovnováhy kvality vody může být impulsem k množení řas a během několika dní je jezírko k nepoznání. Aplikací přípravku BAENZY–start na jaře nebo BAENZY–sezóna v letním období se upevní biologická rovnováha. Aplikací těchto přípravků snížíme množství živin pro řasy a sinice, které v jarních měsících rychle bují kvůli nadbytku látek akumulovaných během zimních měsíců, resp. po přívalových srážkách. Rovněž aplikace přípravku NA ŘASY–systém předchází množení řas v jezírku či rybníčku.

Vyšší obsah fosfátů ve vodě způsobuje rychlé bujení řas a sinic. Fosfáty se do vody jezírka dostávají z krmiva, tlením rostlin, výměšky ryb atd. Těžké kovy jsou pro ryby velmi toxické a i v malých koncentracích negativně ovlivňují zdravotní stav ryb.
Fosfáty jsou potřebné pro všechny živé organismy. Jejich nadměrný výskyt v jezírku či rybníčku signalizuje rychlé zezelenání vody a růst vláknité řasy. Přípravek FOSFOSORB tomuto problému předchází. Jde o inertní látku, která nemění chemické vlastnosti vody. Kromě fosfátů dokáže přípravek z vody odstranit toxické kovy. Společně s přípravkem k odstranění fosfátů doporučujeme použít biologický přípravek, který sníží množství živin a nastaví rovnováhu BAENZY-sezóna. Přípravek můžeme ponechat v jezírku přes celou zimu.

Čerpáno z oficiálních stránek našeho dodavatele VODNÁŘ JEZÍRKA. Všechny výše uvedené produkty máme v nabídce našeho e-shopu.

Fotogalerie: Jak na údržbu jezírkové vody

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz