Seznam článků

Vhodný filtr! - Jezírka-Zahrady s.r.o.

 

Přemýšlíte o vybudování jezírka, vlastním kousku přírody, který bude jen Váš? 

O vybudování okrasného i koupacího jezírka už jsme se zmiňovali. V našem posledním článku jsme poměrně detailně popsali celý postup.  Dílčí kroky celého postupu jsou všechny stejně důležité, a pokud se v rámci úspory času nebo peněz některé kroky vynechají, ušetřený čas i peníze jsou v konečném důsledku několikanásobně vyšší!

Nejčastější chybou je špatně nadimenzovaná filtrace, kdy se zákazníci orientují podle informací výrobců, kteří uvádí optimální množství vody v jezírku daleko vyšší, než je množství praxí ověřené.

Pokud své jezírko stavíte a máte předem stanovený rozpočet, přijďte se poradit, pomůžeme Vám zvolit vhodnou variantu filtračního systému. Pokud bude Vaše technologie poddimenzovaná (nevhodně zvolená), nebude jezírko radost, ale velká starost. 

Pokud již jezírko máte, vyzkoušeli jste všechny dostupné přípravky a přesto je Vaše voda v jezírku není stále čistá, pak nemáte vhodnou technologii. Vaše technologie je zřejmě určena pro menší objem vody, a proto není možné přefiltrovat všechnu vodu v jezírku. V důsledku toho vzniká skvěle prostředí pro všechny druhy řas, které se rychle množí a čistá voda v jezírku je jen nedosažitelným přáním.

Zázraky se nedějí a vhodně zvolená technologie je zkrátka nenahraditelná.

Důrazně doporučujeme, při výběru filtrace, nepočítat s doporučeným objemem vody, který pro danou filtraci uvádí výrobce. Aby Vám filtrace správně fungovala, počítejte s jednou čtvrtinou uvedeného objemu. Tzn.: výrobce uvádí 10 m3 a v praxi filtrace skvěle funguje na objem vody 2,5 m3. Proto pokud máte jezírko o objemu 10 m3 , nepořizujte si filtraci, která je výrobcem doporučena na 10 m3. My při výstavbě všech jezírek dimenzujeme technologii tak, aby objem filtru představoval alespoň 10% objemu jezírka. Pak jsou naši zákazníci spokojeni, protože technologie správně funguje a voda v jezírku je průzračně čistá. Částku, kterou ušetříte za nedostatečně nadimenzovanou technologii, mnohonásobně převyšují výdaje spojené s jezírkovou chemii a dalšími prostředky, které zákazníci pořizují v domnění, že se jim podaří udržet vodu čistou. 

Fotogalerie: Vhodný filtr!

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Okružní 1064/16, Most 434 01
(šedá budova proti Baumaxu)


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod,
So: 8-12:00


Majitel a jednatel společnosti:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentka - e-shop - objednávky:
Michaela Tunklová
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz