Seznam článků

Stavba zvýšeného jezírka - Jezírka-Zahrady s.r.o.

Zvýšená (nadúrovňová) jezírka jsou nejvhodnějším řešením pro svažující se zahrady i možnost pro kamenité podloží zahrady. Zvýšené jezírko bude dobře vyhlížet na menší zahradě či patiu, kde se stane dominantou např. v kombinaci s fontánkou. Tato jezírka poskytují celou řadu architektonických a aranžérských možností, např. více jezírek propojených vodopády. Zvýšená jezírka způsobují minimální starosti s instalací (hl. s výkopovými pracemi) a posléze s vypouštěním zvýšeného jezírka (jednodušší než u zapuštěného jezírka). Zvýšená jezírka mohou v zimě promrzat, ale jsou-li odstraněné ryby a je-li dobře postavené, nevzniká žádný velký problém. Má-li být vyvýšeného jezírko vskutku kvalitní, musí být přijatelně pevné a mělo by také příhodně doplňovat a zapadat do celé koncepce zahrady. Pro zvýšené jezírko je možno vybírat ze široké nabídky stavebních materiálů (cihly, kámen, dřevo). Stěny vyvýšeného jezírka by měli mít ideální výšku cca. 60-70cm a pro chov ryb minimálně cca 45cm. Pro stavbu zvýšeného jezírka je možno využít prefabrikovanou nádrž, nebo jezírkovou fólii. TIP: kruhové jezírko se staví snadněji než obdélníkové, proto je důležité posoudit své stavební schopnosti.

Př. stavby vyvýšeného jezírka na terase (s prefabrikovanou nádrží): po vybrání místa pro umístění jezírka, se upevní dno ve všech hloubkových úrovních, aby se zabránilo naklánění nádrže (např. cihlami nebo polystyrenem). Dno se vyplní vodou (cca. 10cm), aby se získala případná stabilita, posléze se začne doplňovat zbytek nádrže vodou. Je-li voda v úrovni 2/3, může se začít s vytvářením pobřežních partií. Pobřežní partie se vyplní zeminou vhodnou pro vodní rostliny a samotné osázení se nechá až na konec. Na obkládání prefabrikované nádrže jsou různé možnosti (vyrobení rámu, který se obloží palisádami, nebo podložit horní okraj palisádou a upevnit na vnitřní stranu přímo do podlahy terasy či patia, atd.). I toto zvýšené jezírko lze doplnit světelnými efekty.

U stavby zvýšeného jezírka na zahradě, se postupuje téměř stejně (hl. se musí být nádrž vodorovně). Také se nádrž vypodloží polystyrenem či pískem a naplní se částečně vodou pro stabilizaci. Volba obložení prefabrikované nádrže je na vkusu zákazníka, aby také aby harmonicky zapadal do okolí (preferuje se většinou dřevo). Kolem nádrže se do půdy zatlučou dřevěné hranoly (do výšky jako je nádrž) a na ty se přidělají prkna obložení. Do vzniklé mezery mezi nádrží a obkladem, se nasype směs hlíny a písku (1:3). Poté se jezírko osází vodními rostlinami. U varianty s kamennou zídkou: se naskládají na sebe přírodní kameny a vytvoří se zídka, je možno kameny přizdít maltou. Do vzniklých meziprostorů se vysází rostlinky (např. skalničky).

Pro případně informace či samotnou výstavbu nás kdykoliv kontaktujte: Martin Student, mobil: 731151600, email: martinstudent@email.cz.

Fotogalerie: Stavba zvýšeného jezírka

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz