Seznam článků

Čerpadla a filtrace - Jezírka-Zahrady s.r.o.

Technika pro zahradní jezírka – čerpadla a filtry

Voda je základním prvkem života, ale je-li v sestavě s kyslíkem, dodává zdraví lidem a prostor pro zvířata či rostliny.

Všechny vodní atrakce (kašny, fontány, chrliče vody, vývěrové kameny, vodní kola, studny), vodopády, kaskády potřebují přivést vodu do pohybu, za podpory čerpadel. Aby se udržela biologická rovnováha v okrasném jezírku s rybami, je důležitý provoz filtru a čerpadla. Na dnešním trhu je v nabídce nepřeberné množství techniky (filtrů a čerpadel), udržují vodu v jezírku průzračnou a čistou, navíc jsou velmi lehce ovladatelné. Navíc za pomoci testovacích a měřících sad je možno kdykoliv zkontrolovat hodnoty ve vodě.

Čerpadlo – zajišťuje cirkulaci vody, udržuje ji v nepřetržitém pohybu a je zdrojem kyslíku pro zahradní jezírko.  Čerpadla instalující se mimo vodu (na břeh), nebo ponorná. U čerpadel se sleduje jeho výkon v litrech za hod. a dopravní výška.

Čerpadla:

-           pro pohon potoků - pro přepravu vody na určitou vzdálenost a výšku je potřebné čerpadlo s vysokým výkonem.

-           pro vodní hrátky - jsou potřebná ponorná čerpadla s nízkým výkonem (méně než 100W za hod.), ale vysokým tlakem.

-           pro pohon filtru - pohání vodu přes soustavu filtrů, vzdorují částicím nečistot ve vodě.

Filtry – bojují s přebytečným růstem řas, udržují vodu v čistotě a vytváří rybám zdravé prostředí pro ryby.  Velikost a výkonnost filtru se vybírá podle rozsahu jezírka. Přiměřeně výkonný filtr je možno zjistit výpočtem: znásobení výšky, šířky, největší hloubky jezírka a poté se výsledné číslo vydělí dvěma (toto je hodnota objemu jezírka).

Filtry:

-           tlakové - vhodné pro malá až střední jezírka (do 10000 litrů), čerpadlo nasaje vodu a poté ji stlačuje skrz soustavu filtrů.

-           beztlakové - vhodné pro velká jezírka (nad 10000 litrů), čerpadlo žene vodu z jezírka do vpusti u horního okraje fitru. Odtud samostatně prochází filtrem a odtéká zpět do jezírka.

-           biologické - voda protéká několika vrstvami minerálních materiálů (s vlhkým povrchem), na kterém mohou růst bakterie. Ty posléze rozkládají odpadní produkty a plynym, které jsou potřebné pro řasy.

-           UVC filtry - tlakové i beztlaké filtry jsou prodávány se zabudovaným UVC filtrem, v předfiltrační komoře je namontované UV světlo (to narušuje buňky zelených řas a ty se shluknou, poté uvíznou ve filtru.

 

Náš e-shop nabízí velké množství filtrů a čerpadel, pro případné informace a dotazy o těchto produktech nás kdykoliv kontaktujte: Martin Student, mobil: 731151600, email: martinstudent@email.cz.

Zde najdete jen několik málo druhů z široké nabídky na našem e-shopu.

 

Oase Aquamax ECO 12000 (čerpadlo pro jezírka)

Čerpadlo pro zahradní jezírka, určená pro trvalý provoz k filtračním systémům s nízkou spotřebou a vysokým výkonem. Druhé sání jezírkového čerpadla je vhodné pro připojení skimmeru, je rugulovatelné. Oproti čerpadlům pro jezírka od ostatních výrobců se odlišuje nižší spotřebou. Přečerpá nečistoty do velikosti 10mm. Otočný kloub usnadňuje připojení hadice. Systém EFC chrání čerpadlo při zablokování nebo chodu na sucho.Lze regulovat i elektronicky. Model 12000 a 16000 má funkci automatické regulace otáček při nízké teplotě vody, která Vám ušetří další elektřinu, funkce je vypínatelná. Úspora energie o 40% oproti běžným jezírkovým čerpadlům. Možnost montáže na sucho.

Použití:

 • okrasná zahradní jezírka
 • koupací jezírka

Technické parametry:

Velikost 350 x 284 x 163 mm
Max. počet litrů na minutu 200 l/min
Max.počet litrů na hodinu 12.000 l/hod
Výtlak 5,2 m
Příkon 130 w
Vstup/výstup hadicový trn 3/4 - 1,5&Prime
Vstup/výstup závit 2
Kabel 10 m
Pojistka proti přehřátí ano
Záruka 5 let

 

 Oase Profimax 20000 (profi jezírkové čerpadlo)

 • profi jezírkové čerpadlo s vysokým výkonem, přečerpá nečistoty do velikosti 8mm.
 • možnost napojení na sucho.
 • elektrické součásti jsou celkově
 • zalité do umělé pryskyřice
 • lze regulovat elektronicky

Použití:

 • okrasná jezírka
 • koupací jezírka
 • jezírka pro KOI kapry

Technické parametry:

Velikost 420 x 240 x 266 mm
Výkon 20.000 l/hod
Výtlak 8 m
Příkon 450 w
Sání 2
Výtlak 2″
Kabel 10 m
Váha 15 kg

   

Oase Nautilus 250 fontána

Skupina fontánových čerpadel Nautilus 50-450 patří mezi velice kvalitní čerpadla s tolika přednostmi, že nemají konkurenci. Díky filtračním křídlům se zvýšila filtrační plocha čerpadla, což výrazně prodlužuje interval čištění. Filtrační křídla se dají odepnou a umístit je můžeme blíže břehu, k čerpadlu se připojí hadicí, snadno se takto dá sání čistit i ze břehu. K fontánovým čerpadlům Nautilus dodáváme v závislosti na typu čerpadla 1-3 trysky. OASE na výrobek nabízí unikátní garanci 5 let. Kloub na výtlaku umožňuje i při uložení čerpadla na šikmé ploše narovnat výtlačnou trubku s tryskou. Připojení na další výtok + regulační ventil. Reguleční ventil na výšku výstřiku.

Technické parametry:

Rozměr 280 x 230 x 200 mm
Průtok 6000 l/hod
Příkon 110 W
Max. výtlak 4,5 m
Počet trysek 1
Připojení 1″
Sací plocha 1745 cm2
Váha 4,5 kg
Teleskopická trubka ano
Kloub na výtlaku ano
Kabel 10 m

  

Jebao Eco-AMP 6500 (jezírkové čerpadlo)

Nová serie čerpadel Jebao eco byla vyvinuta pro jezírka na základě požadavků zákazníků. Důraz byl kladen zejména na nízkou spotřebe el.energie, tichý provoz,funkčnost a dlouhou životnost. Čerpadlo má duální sání což umožňuje napojení skimmeru (hladinového sběrače) nebo sacího koše, výkon druhého sání lze snadno a plynule ovládat ventilem.Takto nejlépe docílíte správnou filtraci jezírka,můžete vodu stahavat ze dvou míst. Pokud druhé sání nevyužijete, stačí ventil uzavřít.
Jebao eco nemá žádný pěnový předfiltr proto je předurčeno pro čerpání i velmi znečištěné vody a to nepřetržitě bez omezení výkonu. Díky velké výtlačné výšce je vhodné nejen pro filtry, ale i pro provoz potůčků a vodopádů. Čerpadlo má keramickou osu a je vybyveno tepelnou pojistkou která jej chrání před přehřátím. Pro snadné napojení hadic má čerpadlo klubové hadicové trny,ty umožní naklonění hadic jakýmkoliv směrem.

- nový design
- asynchronní motor
- úspora energie o 50% oproti jiným čerpadlům
- plynulá regulace druhého sání
- čerpadla jsou vybavena otočnýmy klouby pro snadnou pokládku hadic
- robustní oběžné kolo zajišťuje velký průtok
- čerpadlo bez potíží přečerpá i větší částice
- keramická hřídel zaručuje dlouhou životnost čerpadla
- tepelná pojistka
- snadná montáž

Parametry:

Rozměry                                 350 x 310 x 145 mm
Max. počet litrů za hodinu     6200 l/hod
Výtlak                                    3,5 m
Příkon                                     65 w
Vstup/výstup závit                 2"
Vstup/výstup hadicový trn     3/4, 1, 1 1/2"

 

Tripond Center Vortex C-80 (27-80m3)

Filtrace Center-Vortex pro zahradní jezírka patří k nejpoužívanějším, které instalujeme, protože jsou bezesporu nejlepší na trhu.

Hlavní výhody:

Osvědčená konstrukce filtru, používaná už dlouhá léta.

Veliká odstředivka dokonale odloučí hrubé i jemné nečistoty.

Pětikomorové provedení.

Každá komora je vyspádovaná a má svůj velký odkalovací ventil.

Snadné čištění.

Filtrace je dostatečně velká proto se i při velkém zatížení neucpává a nedojde k přetečení.

Vstup i výstup jsou na jedné straně - usnadňuje to připojení a obsluhu.

Filtr lze zapojit čerpadlově i gravitačně.

Připojuje se na běžné potrubí.

Dodávka je kompletní, už se nic dokupovat nemusí.


Už na první pohled je vidět, že filtry pro zahradní jezírka od firmy Tripond s označením Center Vortex C-20 až C-115 nejsou žádné hračky. Konkurenční výrobky mají nepoměrně menší velikost, i když uvádějí stejný filtrační výkon, praxe však brzy ukáže, kde je pravda.Ve skutečnosti je na jezírkovém filtru nejdůležitější biologická filtrační plocha pro usídlení filtračních bakterií.Čím větší je objem filtračních náplní, tím je lepší voda v zahradním jezírku.Tato přímá úměrnost se nedá ničím nahradit ani ošidit.V malých jezírkových filtrech dochází k neustálému ucpávání filtračních medií , jezírkový filtr přeteče nebo je už neprůchodný a tím pádem nefunguje,musí se vyčistit a to ubližuje filtračním bakteriím.Vás pochopitelně asi nebude bavit pořád dokola čistit jezírkový filtr, místo klidných chvil strávených u zahradního jezírka.Proto u filtru pro zahradní jezírko platí, že nikdy není dost velký.

Velmi důležitá ve filtraci na jezírko je také tzv.mechanická část - ta má za úkol zbavit vodu všech hrubších nečistot před vstupem do biologické části jezírkového filtru.V těchto filtrech toto zajišťuje vortexová komora, je to jednoduše odstředivka, ve které vysedimentují všechny těžší částice, protože vstup do komory je níže než přepad do další komory. Nepostradatelné v kvalitních filtrech pro zahradní jezírka je také odkalování každé komory samostatně a navíc tyto filtry pro jezírka mají komory s vyspádovanými dny a proto se odkalují bezezbytku. Ve filtrech pro jezírka s rovným dnem tohoto výsledku nemůžete docílit.
O filtrech pro zahradní jezírka, C-20 až C-115 lze bez nadsázky prohlásit,že jsou profesionální, každý z nich je zkoušen na vodotěsnost a má výrobní číslo. Filtr Tripond pro zahradní jezírka je vyroben ze silného laminátu, má pět komor a každá samostatný odkalovací 63mm ventil.

Součástí dodávky jsou rošty pod filtrační materiály a náplně do všech komor.

Technická data:

Velikost filtru

165 x 165 x 100 cm

maximální průtok

15.000 litrů/hod.

princip filtrace

mechanicko - biologická

pro koupací jezírka bez ryb

80.000 litrů

pro jezírka s malým počtem ryb

50.000 litrů

pro jezírka s koi

27.000 litrů

čerpadlové zapojení

ano

gravitační zapojení

ano

mechanická filtrace

vortex (odstředivka) 95cm

biologická filtrace

4 komory

způsob čištění

odkalování - 5 ventilů 63/75mm

přívod/výtok

KG potrubí 160mm,běžné odpadní

víko

lehké dělené

  

Cetus Evolution Aqua - štěrbinový filtr, gravitační verze pro jezírka

Screenex štěrbinový filtr pro zahradní jezírka se 100% využitím screenex síta, pro odstranění veškerých nečistot (do 0,3 mm), s automatickou korekcí průtoků a výšky hladiny.


Podrobný popis zboží:


Vysoce účinný, dle našich zkušeností a testů nejlepší screenex (štěrbinová) filtrace pro jezírka na trhu. Odstranění mechanických nečistot a hrubých organických nečistot dokáže zvýšit účinnost biologické filtrace až o 50%. U koupacích a okrasných jezírek si instalací této filtrace zvýšíte účinnost tzv. samočištění až o 80%. V případě použití s Nexus Easy, Easy Pod, nebo Vortex filtracemi, dosáhnete vysoce účinných biologicko mechanických sestav.

* lehký materiál, vyrobeno nejmodernější rotate-moulding technologií
* unikátní patentový Pondflow regulační systém
* jednoduchá instalace plug and play
* gavitační i čerpadlová instalace
* možnost instalace vedle jezírka i do vzdáleností desítek metrů
* možnost použití i jako čerpadlová šachta u jezírka
* screenex síto přesně kopíruje a těsní, tudíž žádná voda z jezírka neprochází nepročištěna
* maximálně snižuje potřebu čištění a proplachování vlastních biologických filtrací
* vyrobena z jednoho kusu
* velice lehký materiál
* bezúdržbový materiál s neomezenou životností
* velký prostor pro sběr nečistot, minimalizující potřebu proplachování
* vhodné pro zakopání i zasypání
* vhodné pro přímé napojení na skimmery i guly-spodní sání
* unikátní, patentově chráněný systém regulace výšky hladiny
* u gravitační verze umožňuje funkčnost při velkém kolísání hladiny až do 10 cm
* maximální průtok až 18.000 litrů/hod.
* screenex z 316L nerez materiálu
* přirozeně zvyšuje množství kyslíku ve vodě a jeho následný přenost do biologické části

Technické parametry:

Rozměr 570 x 850 x 945 mm
Max. průtok 18.000 l/hod
Vstup - gravitační verze 110 mm, 4 inch
Výstup - gravitační verze 40 mm, 2 inch
Odpadní výstup 90 mm, 3 inch
Screenex, velikost štěrbiny 300 micron

OASE Biotec 18 Screenmatic (průtokový filtr)

Technické parametry:

Rozměr 788 x 590 x 545 mm
Max. průtok 12000 l/hod.
Vstup 2 x 1″
Výstup na HT-obyčejná trubka 70 mm
Síto 300 micronů
Počet filtračních hub-modrá 8
Počet filtračních hub-červená 8
Granulát na odstanění fosfátů 6 kg
Okalovací ventil ano

Průtokový filtr pro jezírka OASE Biotec 18 Screenmatic


Filtrační systém pro zahradní jezírka Biotec je průtokový a současně i vícekomorový filtr, který z vody jezírka odstraňuje nečistoty nejen mechanickou, ale především biologickou cestou. Usazené speciální mikroorganismy odbourají škodlivé látky, garantují tak na dlouhou dobu křišťálově čistou a biologicky nezávadnou vodu.

Speciální síto Screenmatic (které je zvláštností filtrů Biotec) již před vlastním čistěním odstraní tolik hrubých nečistot z koloběhu, že nakonec skrz filtrační houby protéká jen mírně znečištěná voda. A tak se filtrační houby musejí jen zřídka čistit. Filtrační síto se posouvá automaticky po půl hodině a otírá nečistoty o přítlačnou gumovou lištu, následně nečistoty padají na vyjímatelnou lopatku.

  

Oase Filtoclear (15000 tlakový filtr)

Oase Filtocler považujeme za nejlepší z tlakových filtrů a to hned z několika důvodů. Filtr jako jediný na trhu má vestavěné dvouosé ždímací táhlo se kterým se filtr nejsnadněji vyčistí aniž by se musel rozebírat. Další výhodou je snadné spuštění zpětného průplachu. Čištění se provádí velmi snadno, bez nástrojů a otevření filtrace, stačí otočit ventil do režimu čištění,tím zahájíte zpětný průplach a pomocí táhla vypumpujete špínu vývodem na čištění. Přes průhledné koncovky je pěkně vidět odkalování, odváděná špína teče mezi vegetaci v zahradě nebo do kanalizace. Po vyčištění jen zpátky přepnete na režim filtrace.

Tlakový filtr je vhodný jen pro malá jezírka, nebo vodní prvky, kde je předností, že jedno čerpadlo pohání přes filtraci např.potůček nebo vodopád. Tlakový filtr může být u jezírka umístěn pod, nebo nad hladinou vody, což u gravitačních filtrů nejde.

Výhody:

 • jedinečné ždímací táhlo
 • umístění nad i pod hladinou vody
 • vestavěná uv lampa
 • velmi snadné čištění, bez otevření filtru
 • značkové kvalitní provedení Oase

Nevýhody:

 • nutnost výkonějšího čerpadla
 • malý objem filtračních médií

Technické parametry:

Rozměr 380 x 670 mm
Objem Filtru 17 l
Povrch filtru 21 m2
Vestavěná UV lampa 11 W
Počet filtračních hub-modrá 6
Počet filtračních hub-červená 6
Hmotnost 6,5 kg
Pro jezírka s chovem ryb 8 m3
Pro jezírka do max. 16 m3
Přítoky - odtoky 3/4 - 1 1/2″

Fotogalerie: Čerpadla a filtrace

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz