Seznam článků

Stavba prefabrikovaného jezírka - Jezírka-Zahrady s.r.o.

Stavba prefabrikovaného jezírka

Zahradní jezírko je středem života na zahradě a je místem kde v harmonii žijí lidé, ryby a rostliny. Je možno volit mezi jezírkem z folie, nebo prefabrikovaného (hotového) jezírka.  U prefabrikovaného jezírka jde poměrně o lehkou realizaci, nevzniká problém s instalací jako u folie např. v rozích atd.  Hotové nádrže pro jezírka jsou k dostání na trhu v různorodých velikostech či tvarech. Prefabrikovaná jezírka mají spoustu výhod: dlouholetá životnost, snadná odolnost vůči mrazu, kořenům, ultrafialovému záření, či prokousnutí od hrabošů.

Velikost prefabrikované nádrže se doporučuje: od 1,5m šířky a 3m délky – menší není radno pořizovat, v létě se příliš rychle přehřívá a poté se špatně udržuje biologická rovnováha. U velmi velkých nádrží nastává problém s manipulací (doprava atd.). Hloubka by měla být Ø45cm, kvůli mrazům i přílišnému teplu pro ryby a kořeny rostlin.

Materiály prefabrikovaných nádrží:                          

- plastická hmota (PE): je levnější, tenčí a křehčí, kratší životnost. Při výběru je důležité dbát na záruku nejméně 10 let.

- sklolaminát: je nezničitelný (20 let záruka), odolává mrazu, vodě a ultrafialovému záření, dražší pořizovací cena.   

Instalace: na vyrovnaném terénu se vyznačí prostor pro výkop, po obrácení prefabrikovaného jezírka se obsype pískem, nebo se rýčem obryje obvod. Prostor pro prefabrikovanou nádrž je nutné zvětšit ještě o 10-20cm v obvodu i do hloubky, pro následné usazení nádrže. Po dokončení výkopu se odstraní všechny kameny, kořeny a lopatou uhladí podkladová plocha pro jezírko. Po kontrole vodováhou se dno vysype vrstvou písku (asi 10cm) a usadí se prefabrikované jezírko (nesmí se pohybovat). Vodou se pozvolna začne napouštět prefabrikovaná nádrž. Prostor mezi nádrží a výkopem se vysype pískem, nebo sypkou zeminou a příležitostně napustí vodou (doporučuje se zasypat polovinu nádrže a pak pokračovat další den). K neformálnímu provedení je vhodná nepravidelná dlažba, která zakryje lem prefabrikovaného jezírka.

Fotogalerie: Stavba prefabrikovaného jezírka

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz