Seznam článků

Japonské zahrady - Jezírka-Zahrady s.r.o.

Vzhled a zvuk bublající vody, nádhera živých rostlin a ryb dodávají zahradám nový rozměr či zintenzivní potěšení. Trošku jiný směr poskytne tzv. japonská zahrada. Japonská zahrada je příkladnou známkou tradic, náboženskou filozofií, buddhismu a minulost země vycházejícího slunce. Japonská zahrada poskytuje psychické uklidnění a navíc kladně stimuluje. Japonské zahrady se vyznačují tradičními prvky: dřeviny-bonsaje, kamenné lampy či kamenné doplňky, různé kameny (solitéry či skupinově stojící).

Kolem 6-7. století se do Japonska pronikl buddhismus a čínské umění. Japonci s úctou k přírodě, své zahrady zušlechťovali využíváním symboliky s přísným rozmisťováním ozdob a rostlin a v celku pak vytvořili dokonalý celek s řadou ukázněných stylů. Japonský styl se zabývá tématem vztahu člověka a přírody, je precizní, formální a symbolický. Styl japonských zahrad vznikl na principu filozofie zen buddhistických mnichů, jejž navrhli řadu japonských zahrad. Symboliku tradičního designu japonských zahrad tvoří 3 prvky: kámen (reprezentuje hory, ostrovy), voda (centrum očišťování těla a duše) a rostliny (značí bohatství a krásu země). Tyto symboly, produkují harmonii a energickou vyváženost. Japonské zahrady mají také variantu tzv. suché zahrady (kde není žádná voda), jezírko se pouze naznačuje plochou uhrabaného písku a potok pak kameny a kousky dřeva.

 

V našem e-shopu najdete doplňky do japonských zahrad a s její realizací Vám budeme rádi nápomocni. Kontakt: Martin Student, mobil: 731151600, email: martinstudent@email.cz.

Fotogalerie: Japonské zahrady

Jezírka-Zahrady s.r.o.
Adresa prodejny (e-shop)
a korespondenční adresa:
Skyřická 104, Most 434 01


Sídlo firmy
M. Alše 2245/16, Most 434 01
IČ: 28751213, DIČ: CZ-28751213
Soud: Krajský soud v Ústí nad Labem
Spisová značka: C 30863
Společnost s ručením omezeným
Pracovní doba: Po-Pá: 8-17:00 hod
So: 8-12 hod., Ne: ZAVŘENO


Majitel společnosti / realizace:
Martin Student
mobil: +420 731 156 600
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz

Asistentky/prodejna/e-shop objednávky:
Michaela Tunklová/Jana Škorníková
mobil: +420 725 923 654
e-mail: obchod@jezirka-zahrada.cz